Вівторок, 16.10.2018, 23:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Мова сайту: Українська / Російська

Загадки

Запитання на кмітливість, словогра

Головна » Українські загадки » Загадки на кмітливість » Запитання на кмітливість, словогра

Логічні задачі для школярів
| Теги: Логічні загадки, для школярів, Загадки для школярів, загадки на кмітливість


1. Ганнуся, повернувшись із школи додому, роз­повідала, як вона одна на гуртку юних логіків розв'язала задачу: — Учителька викликала до дошки Катрусю, Зіну й мене. Вона поставила нас одну за одною перед класом: мене попереду, за мною Зіну, за Зіною — Катрусю. При цьому не дозволяла нам обертатися. Потім учителька показала всім відкриту коробку, у якій було 5 бантиків: 2 білих і 3 темних. Один бантик учителька прикріпила до моїх кіс, другий — Зіні, третій — Катрусі. Жодна з нас не знала, який бант у кого на голові і які банти лишилися в коробці. Катрусі було найпростіше, бо вона бачила і мене, і Зіну. Зіна бачила тільки мене, а я нікого не бачила. Коли вчителька запитала Катрусю, чи вона не знає, який бант у неї на голові, Катруся відповіла, що не знає. Зіна теж не знала. Тоді я шляхом логічних міркувань прийшла до правильної відповіді. Ніхто не вірив, що це можна було зробити, і тоді Ганнуся пояснила, як вона міркувала. Як?

2. На заміщення посади радника одного східного володаря претендували чотири мудреці. Щоб зробити остаточний вибір, претендентів перевірила на кмітливість. Усім чотирьом зав'язали очі і, посадивши навколо столу, сказали: «На лобі кожного з вас поставили чорну або білу мітку, причому чорних більше, ніж білих». Потім у претендентів зняли пов'язки і кожен зміг побачити мітки, зроблені іншим. Той, хто визначить колір мітки на власному лобі, мав стати радником. Довго дивилися претенденти один на одного. Нарешті один сказав: «У мене на лобі чорна мітка». Відповідь ви­явилася правильною. Як він міркував?

3. На столі три однакові скриньки. В одній з них лежать дві чорні кульки, у другій — чорна і біла, у третій — дві білі. На кришках скриньок зроблено напи­си: «2 білі», «1 біла, 1 чорна», «2 чорні». Однак жодний з написів не відповідав умісту скриньки, на якій він знаходився. Потрібно навмання вибрати одну кульку з якоїсь скриньки і, не заглядаючи в жодну із скриньок, визначити, у якій скриньці якого кольору лежать кульки. З якої скриньки слід діставати кульку?

 
Відповідь на загадку 1.
загадкаЄ сім різних варіантів закріплення бантиків (див. мал.).
Перший потрібно відкинути, бо тоді б Катруся бачила перед собою два білих банти і відразу здогадалася б, що на її голові темний бант, а вона відповіла, що не знає, який бант на її голові. Другий і третій варіанти відпадають теж, бо тоді Зіна відповіла б: «Знаю». Вона міркувала б так: «Я бачу перед собою білий бант. Якби на мені був білий бант, то Катруся, яка стоїть за млою, відповіла б: «Знаю», бо вона б бачила два білі банти. З її відповіді: «Не знаю» випливає, що на мені темний бант. Отже, другий і третій варіанти виключаються. Залишаються четвертий, п’ятий, шостий і сьомий варіанти, при яких на мені мав бути тільки темний бант. Тому після відповідей Катрусі й Зіни я була впевнена, що у мене темний бант.»

Відповідь на загадку 2
Усі мітки були чорними. Могла бути лише одна біла. Але тоді троє інших претендентів легко здогадалися б, що в них чорні мітки. 

Відповідь на загадку 3

 Потрібно дістати зі скриньки з написом «1 чорна і 1 біла».

Разом із цим читають:
Категорія: Запитання на кмітливість, словогра |

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0